tattoo conventie ''Sint-Niklaas tattoo expo"

Sint-Niklaas Belgie

Soms komen de mooiste projecten echt op het allerlaatste moment. Voor de Tattoo Convention in Sint-Niklaas had Kaja pas de avond voor het weekend een model gevonden voor de zaterdag. Vrijdagavond kwam Petra nog naar de studio om samen haar idee te bespreken en daarna kon Kaja aan de bak. Tot laat in de avond werd er getekend en aangepast, want de volgende ochtend moest het ontwerp al op de huid!

Het plan was een sierlijke bloem met ornamenten, geplaatst op een van de lastigste plekken die je kunt kiezen: de knie.

En alsof een knie op zichzelf nog niet uitdagend genoeg is, had Petra in het verleden een knieoperatie gehad, waardoor er een groot litteken over het gebied liep. Een knie heeft van nature veel rondingen en hoogteverschillen en de huid beweegt voortdurend mee met het gewricht. In combinatie met het bestaande littekenweefsel maakte dat het technisch een ontzettend uitdagende plek om een strak en mooi passend ontwerp op te zetten.

Maar ja… een uitdaging gaan we natuurlijk niet uit de weg.

Vanaf het moment dat de stencil erop zat, wist Kaja dat het hard werken zou worden. Niet alleen moest de tattoo mooi met de vorm van de knie meelopen, hij moest natuurlijk ook binnen één conventiedag helemaal af zijn.

Het werd een flinke strijd tegen de klok. Juist op zo’n bewegelijk en ongelijk oppervlak wil je geen concessies doen aan de strakke lijnen en details. En ondertussen moest Petra het allemaal maar zien vol te houden.

En dat deed ze!

Petra was echt een strijder. Ondanks de pittige plek bleef ze zitten tot het allerlaatste stukje klaar was. Daar mogen we absoluut even onze pet voor afnemen.

Toen de tattoo uiteindelijk klaar was, konden we gelukkig zeggen: het is gelukt.

En toen kwam de competitie.

Op zaterdag waren er geen losse stijlcategorieën waarin Kaja haar werk kon inschrijven. Voor verse tattoos was er alleen Best of Saturday. Dat betekende dus ook dat allerlei stijlen, formaten en technieken rechtstreeks tegen elkaar streden.

Op het podium stonden ontzettend veel prachtige stukken en eerlijk gezegd was het behoorlijk spannend.

Maar toen kwam het verlossende woord…

Kaja won Best of Saturday!

De enige prijs die die dag voor nieuw gezette tattoos te winnen was, ging gewoon met ons mee naar huis. Hoe gaaf is dat?!

Wat deze conventie daarnaast ontzettend leuk maakte, was dat er in de avond verschillende seminars werden georganiseerd door geweldige artiesten uit onze branche.

Kaja schoof aan bij een seminar van Ivan, die uitgebreid vertelde over verschillende technieken rondom kleurgebruik en de manier waarop hij daarmee werkt. Super interessant om juist tijdens zo’n weekend niet alleen zelf te tatoeëren, maar ook weer nieuwe technieken, inzichten en kleine trucjes van andere artiesten mee te krijgen.

En het leuke was: Kaja hoefde niet lang te wachten om ermee aan de slag te gaan.

Zondagochtend stond namelijk Dirk klaar. Geen onbekende voor Kaja, want op zijn andere arm zit al een ontzettend schattig muisje van haar hand. Dit keer mocht daar een minstens zo schattige otter bij komen.

Met de tips en tricks van Ivans seminar nog vers in haar hoofd ging Kaja aan de slag.

Dirk zelf kwam overigens ook niet bepaald onopvallend naar de conventie. Wie Dirk kent, weet dat hij graag kleurrijk gekleed gaat, en deze zondag had hij duidelijk voor een thema gekozen: roze.

Roze haar, een roze blouse en een roze stropdas.

Toen het tijd was om richting de competitie te gaan, werd het plaatje per ongeluk nóg beter. Modellen krijgen voor op het podium een doekje mee voor het geval een verse tattoo nog een beetje vocht afgeeft. Daarbij horen natuurlijk handschoenen, zodat alles hygiënisch blijft.

We gingen op zoek naar handschoenen in Dirks maat en wat bleek?

De enige beschikbare kleur was… roze.

Je had het niet beter kunnen plannen.

Compleet in zijn roze outfit, inclusief bijpassende handschoenen, mocht Dirk met zijn nieuwe otter het podium op voor de categorie Traditional / Neo Traditional.

En ook deze keer was de concurrentie flink. Er stonden weer ontzettend sterke tattoos tussen en dus bleef het spannend tot het einde.

Maar de jury was eruit:

Eerste plaats Traditional / Neo Traditional voor Kaja en Dirk!

 

Twee dagen conventie. Twee tattoos. Twee eerste plaatsen.

En we waren nog niet klaar.

Ondertussen was het sowieso een ontzettend gezellig weekend. Het team van Inkstories was aanwezig en Kaja werd ook nog geïnterviewd. Tussen het tatoeëren, de wedstrijden en alle spanning door was er gelukkig genoeg tijd om rond te lopen, andere artiesten te spreken en van de conventie te genieten.

Maar aan het einde van de zondag stond er natuurlijk nog één belangrijke prijs op het programma: Best of Show.

De beste tattoo van de héle conventie.

Met twee eerste plaatsen op zak wist Kaja in ieder geval dat ze twee sterke stukken had neergezet. Maar hoe vergelijk je tattoos met compleet andere stijlen, technieken en projecten? Op het podium stond enorm veel kwaliteit en voor de jury was het duidelijk geen eenvoudige beslissing.

Het wachten duurde voor ons gevoel dan ook héél lang.

Tot uiteindelijk het verlossende antwoord kwam.

De jury koos Petra’s knie als Best of Show van de Sint-Niklaas Tattoo Convention 2026!

En misschien waren de woorden van de jury nog wel mooier dan de prijs zelf.

Jurylid na jurylid benoemde hoe bijzonder ze de plaatsing vonden. De moeilijkheid van de knie, het bestaande littekenweefsel, de vorm van het gewricht en dan tóch zo’n uitgebreid stuk tijdens een conventie neerzetten: ze vonden het ontzettend gewaagd. Meerdere juryleden vertelden zelfs dat ze zelf niet snel voor zo’n uitdagende plaatsing zouden kiezen binnen de tijdsdruk van een conventie.

Dat zijn complimenten die wel even binnenkomen.

Van vrijdagavond nog snel samen een ontwerp bespreken en tot laat achter de tekentafel zitten, naar zaterdag Best of Saturday, zondag opnieuw een eerste plaats én uiteindelijk de allereerste Best of Show uit Kaja’s carrière.

En Petra? Die mag minstens zo trots zijn. Want zonder iemand die bereid is om urenlang die knie beschikbaar te stellen en ondanks alles door te zetten, staat zo’n tattoo er natuurlijk niet.

Drie prijzen in één weekend en voor het eerst de allerhoogste prijs van de volledige conventie mee naar huis. Best of Show. Die gaat nog héél lang een speciaal plekje houdeen

Winkelwagen0
Er zijn geen producten
Verder winkelen
0
Naam
E-mail
Telefoonnummer